Paul Doherty: Píseň gladiátora

13. března 2010 v 0:45 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Tyto knížky by měly být už ze soutěže u svých nových majitelů... Je tedy čas na recenzi...
Tentokrát se děj odehrává opět v režii císařské "malé myšky", dvorní špiónky Claudie. Její přítel Murranus se stále živí jako gladiátor a jeho povolání se stane i jedním z prostředí, ve kterém budou kvést podezření a vzcházet z něj kriminální živly.
Oproti travičskému chrámu je tu podstatně více krve a syrové popisy tehdejších zvyků. Jak někoho zavraždit, aby co nejvíce trpěl? Jak se zbavit konkurenta?
Lehce se tu dotkneme také jedů…a zopakujeme si základní vědomosti o účincích některých rostlinných i živočišných látek.
Tento příběh má spád, nenudí od první chvíle a neustále se v něm jako rozbouřené moře tu a tu zase támhle něco děje. Něco, s čím nepočítáte. A zároveň tu máte dostatek indicií, abyste sami mohli uvažovat nad budoucností či nad pachatelem a jeho pohnutkami.
Za vás to opět udělá Claudie a bude to o to těžší, ale zároveň zajímavější, že se tu prolíná císařský dvůr, aréna gladiátorů, krčma U Zlaté konvice a množství různých postav, jež často spojuje křesťanství. Jaké byly počátky křesťanství vám osvětlí nejen samotný román, ale i předmluva autora. Časy to byly nelehké a k vraždám nebylo daleko. Zvláštní nádech těchto časů na vás bude doslova tryskat a možná podlehnete stejně jako já nepříjemnému pocitu, že tam byste žít nechtěli.
Ale abych nebyla jenom pesimistická. Opět je tu úžasně a věrohodně popsáno tamnější podnebí, styl bydlení, představit si můžete i chutná jídla a speciality z císařského stolu. Popisu prostředí, občasně i dobového oblečení je tu věnováno s pečlivostí autorovi vlastní, velmi mnoho místa.
Aby náhodou nepolevila vaše pozornost, i akce je v tomto příběhu rozložena s citem a tak akorát.


Závěr knihy Vám nabídne další romány z pera Paula Dohertyho a jestli můžu radit, máte-li rádi tento žánr, rozšiřte si sbírku. Romány jsou to vskutku excelentní.
Vydalo nakladatelství Metafora, www.metafora.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama