Zpráva z křestu "Urbanových knih" - veselosti kopa!!!

30. října 2009 v 10:13 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Ve čtvrtek 22. října se prostorem knihkupectví Luxor na Václavském náměstí nesly hlasy Petra Urbana i jeho hostů a kmotrů. Důvodem byl křest knih, které Petr Urban ilustroval a většinu také napsal.

Netradičně slušné ilustrace doprovázejí klasiku od Jana Nerudy Povídky malostranské. Osudy lidí, kteří se potkávají v oblíbené pražské čtvrti, vybarvil pan Urban charakteristickým způsobem.
Tentokrát ilustrace neobsahují žádné dětem nepřístupné obrázky, ale pan Urban si při křtu neodpustil "omluvu", že postavičky vypodobnil tak, jak je Neruda popsal.
Kmotra Heda Bartíková vysvětlila spojitost mezi zdánlivě nesourodými postavami Neruda vs. Urban. Oba pánové v sobě mají to správné češství.


Další kmotr Pavel Nový zavzpomínal na putování po Malé straně v dobách mládí, kdy prý znal důvěrně všechny tamější hospůdky. A pokud by se Povídky malostranské filmovaly, tak by si rád zahrál pana Vorla a s chutí si nakouřil pěnovku…

A nebyl by to Petr Urban, kdyby nevytáhl nějaké eso z rukávu, a tak na křtu představil a pokřtil tituly z edice Pohádky pouze pro dospělé.

Ve stejné edici vychází také červená Karkulka, která má červené nejen šaty - a to je rozhodně zajímavé!!!! a možná i necudné... A aby těch titulů nebylo málo, pokřtil Upír Krejčí s kolegy ještě titul Pivrnec & TCHÝNĚ a Pivrnec & ŠÉF. Jako zodpovědný kmotr připojil Upír také své postřehy ke všem tématům a dokonce prozradil, že u nich doma děti slyšely i o modré či zelené Karkulce.

Zdroj: nakladatelství Fragment, www.fragment.cz (maličko upraveno v odkazech na knížky)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 31. října 2009 v 21:25 | Reagovat

Myslím, že má paní Bartíková pravdu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama