www.lipetka.blog.cz - aneb zvěřinec a život kolem

18. října 2009 v 10:27 | čajovna
Podívejte se k Lipetce... Napsala o sobě:

Můj blog je vlastně obyčejný, ale pro mě důležitý. Navštěvuju s ním zajímavá místa, nebo se na ně alespoň snažím upozornit. Občas tvořím, většinou různé oživení triček ap. nebo vařím a dobrůtky potom fotím a doporučuju na blogu. Jinak se na něm ještě tlačím se svým zvěřincem Fretkou Čikitou, šnečkama Achatinkama a poslední Ďábelskou strašilkou.
Nevím co typicky vystihuje můj blog, jsem to prostě já.

Jo jo, ďábelská strašilka je ostatně to, co mě kromě šneků, dobrot a tričkových triků zaujalo nejvíc :-)dovolím si tady vložit odkaz na článeček o nich od Lipetky...

Vše ostatní tedy zde....
A Lipetka nám poslala tento článeček na seznámení s jejím blogem...


Štramberk - Arboretum a kozičky :-)

Pátek v 18:09 | Lipetka | Výletník
Další součástí našeho vyletíku, bylo Arboretum (už to znáte, kdo pravidelně čte, ten ví) Musím uznat, že nejhezčí je asi v čas jaro-léto, dneska už tam nebylo až tak moc k vidění, až na jednu vyjímku. Každého koho jsem poslala na kopečky Štramberku a arboretum jsem upozorňovala, že se po kopcích toulají kozičky, kdysi mi to někdo řekl... Já je nikdy neviděla a to jsem tam byla z všech nejčastěji. Takže mé doporučení znělo... Zabalit s sebou rohlíky a pozorně se dívat.
Včera nastal zlom, když jsme přišly do Arboreta, všimly jsme si prvních 2 hlaviček - neuvěřitelný úspěch, nahoře na kopcích se pásly, klasické bíle kozy, jen dobře trénované na místních skalách.
byla jsem unešena, postupně, když jsme se postavily pod stěny bývalého lomu, se nám ukázalo cca 5 koz a jedna z nich černá.
Prošly jsme si arboretum a pomalu se vracely, místní správce-majitel, už nám šel naproti, chtěl už asi taky domů. Prohodily jsme s ním pár slov a z něj vypadlo, že ty kozy jsou vlastně jeho a jestli je chcem vidět. To víte, že jsme si to nechtěly nechat ujít. Správce se postavil pod stěny lomu a zařval na ně "kozy,kozy!" Kozy zamečely a pelášily dolů jak pominuté, postupně se jich objevilo 20 a šmejdily kolem nás a my je krmily rohlíkama od správce. To vám byl zážitek, tolik koz najednou :-D Musím podotknout, že tohle budou asi nejzdravější kozy ve střední Evropě, prostě si tam jen tak šmejdí po těch nádherných kopcích a baští bylinky.

A protože je tam hodně obrázků, které stojí za to... otevřete si tento odkaz a pokochejte se výletem....

Děkuji moc za účast v soutěži!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 enili enili | Web | 18. října 2009 v 11:19 | Reagovat

Ahojky,na ten nový odkaz na blog se jistě zaměřím,ale teď mám co dělat,abych nastavila vše co mi zmizlo při výměněPC.Tak na tom dělám.Zatím ....

2 TlusTjoch TlusTjoch | Web | 20. října 2009 v 10:39 | Reagovat

Okouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama