Jitka Horová: Ateliér výtvarných nápadů

24. srpna 2009 v 14:18 | čajovna


Tak tohle je ideální knížka pro každou maminku, které se doma kupí PET lahve, víčka, papíry, kartóny po kdečem, letáky a ruličky po toaletním papíru nebo po kuchyňských utěrkách.
Jitka Horová tu sepsala zábavnou formou mnoho nápadů na vyrábění s dětmi a mohu říci, že se mi tato kniha líbila pro svoji úžasnou jednoduchost - mimochodem, ještě jednu úžasně jednoduchou mám v rukávu, těšte se - která může někomu připadat přílišná. Ale není to pravda, máte-li malé děti, pak víte, že s rytím do kovu a tupováním akrylovými barvami se možná dobře zabaví tvořivé maminky, ale děti potřebují jednoduchost a tu je někdy těžké vymyslet.

Tady je dostatek inspirace, kniha je laděná "ekologicky" a je rozdělena podle měsíců v roce, na každý měsíc tu je něco nápadů, něco podnětů k povídání a zajímavých informací. Děti budou vyrábět rozkvetlý strom, papírový tulipán, papírovou lampičku, dokonce i rybník…!!! A věci vcelku užitečné, společenskou hru Dáma nebo Hru na rybáře, kterou si s dětmi můžete zahrát. Také věci praktické, třeba kasičku na první uspořené penízky. Hezky jsou uspořádány i Vánoce a lákavé může pro děti být vyrábění speciální schránky pro Ježíška, maminky zase zálibně spočinou nad stránkami, kde se zajímavě balí dárky.
Oslavíme různá výročí a dny, kromě Dne Země třeba i Mezinárodní den zdravého spaní a to výrobou papírové postýlky. Náměty na povídání o spaní a o postelích jsou nadmíru podnětné…

Za sebe mohu říci, zajímavá knížka pro děti a maminky!!!
Vydalo nakladatelství Portál, 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johanka Johanka | Web | 26. srpna 2009 v 22:02 | Reagovat

To je knížka přímo pro mě...kdyby nebyla napsána, sama bych jí napsala :-)
Díky za inspiraci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama