Časopis KOUZELNÁ ŠKOLKA

14. srpna 2009 v 14:18 | čajovna |  Knížky pro děti
Na trhu je několik časopisů pro děti a mezi nejnovější patří momentálně Kouzelná školka. Umně využívá jména výborného pořadu České televize pro děti a časopis určitě potěší každého malého netrpělivého človíčka, který se nemůže dočkat, až zase bude v televizi Michal, Majda, Děda Lubin nebo Babička Jana, nebo dokonce Jitka… a samozřejmě František a Fanynka. V každém čísle časopisu najdete nějaké ty zákulisní informace z Kouzelné školky, takový minirozhovor s Majdou, Babičkou nebo Dědou určitě potěší i rodiče, tedy mne alespoň ano.


Dále tu je mnoho dalších stránek, které vesměs vycházejí z již publikovaných knih v nakladatelství Fragment, pohádky, příběhy, ukázky kalendářů, básničky od známých i méně známých autorů.
Není to tradice, chybí tu "sluníčkový Barbánek" nebo "hrad Brada", ale na druhou stranu je tu našlápnuto k tradicím novým a to možná i velmi úspěšným. Barbánek je sice Barbánek, ale některé jeho příběhy jsou logicky trochu slabší, protože ne každý může být skvělý.
Svým složením se Kouzelná školka od Sluníčka nijak zásadně neliší, jen se více věnuje televiznímu pořadu a jsou tu propagováni jeho hlavní představitelé. V jedné recenzi na tento časopis jsem zaznamenala stesk nad množstvím reklamy. Nepřijde mi to tak hrozné, nebo jsem si už zvykla, reklama tu je navíc orientována na televizní pořad, Českou televizi a Fragment. Časem třeba bude pestřejší J i reklama.

Mě osobně se velmi líbí příběh z Fanfárie, povídání o nějaké té scénce v Kouzelné školce, ale jak se doopravdy bude časopis líbit, to musí posoudit až děti. Rodiče potěší výchovná dvojstrana, která zábavnou formou vštípí dětem pravidla slušného chování, v jednom z čísel se rozebírá například nepříjemná pomlouvačná sousedka, jsou tu také tipy na hraní venku, hádanky, spojovačky a omalovánky, návody ke kreslení a básničky.

A věřím, že redakce neusne pouze na vavřínech "fragmentových knih" a vnese časem do časopisu i něco nového svěžího větru, nových autorů, ilustrátorů a časopis nebude jen kopií již existujícího, ale živoucím organismem, který se nebude bát nových experimentů s dětmi a hlavně pro děti.

Co děti určitě potěší, je dáreček v každém čísle. Házecí kroužky, puzzle nebo v prvním čísle úvodní pexeso s kocourkem Fragmentíkem.

Kouzelná školka je měsíčník, 32 stran, formát A4, cena: 49,- Kč (pro předplatitele 39,- Kč), vydává Fragment
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 15. srpna 2009 v 20:12 | Reagovat

Já k tomuhle zatím nemám moc co říct, snad až to bude aktuální..
Přeju hezký večer :-)

2 mirkat mirkat | 1. září 2009 v 15:49 | Reagovat

: ))) Milujeme pořad i časopis...

3 Eduard Nud Eduard Nud | 19. června 2016 v 9:08 | Reagovat

Děti se už nemohou dočkat. Já taky ne. Škoda časopisu. Že se bude jmenovat jinak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama