Floxy - voňavé krásky

16. června 2009 v 8:52 | čajovna |  RostlinstvoCelé léto, tedy od června do září může naši zahradu rozzářit kdysi oblíbená voňavá FLOXA. Je to rostlina, která se v současné době na naše zahrady vrací a to je dobře. Floxa je nenáročná až jeden metr vysoká květinka a kvete celé léto. Její omamná těžká sladká vůně láká nejen hmyz, ale i k něžnému přivonění.


Původní kultivar pochází ze Severní Ameriky, šlechtitelé v Německu a Francii z ní dokázaly udělat mnoho barevných kultivarů. Některé floxy jsou trvalkami, jiné kultivary jsou jen jako letničky. Další najdeme i mezi nabídkou skalniček. Někdy se můžete setkat i s názvem plamenek, což je odvozeno od latinského názvu Ohlod, který je z řeckého slova logos, což znamená plamen. Jistou podobnost lze u některých odrůd nalézt i s klematisem, tedy plaménkem. Jejich zářivá barva květů se opravdu na zahrádce odráží jako plameny.Pěstování je snadné

Jak již bylo řečeno, floxy jsou nenáročné, daří se jim v každé vlhčí, přiměřeně výživné půdě, pak není potřeba se o ně nějak zvlášť starat. Jen tropických vedrech a déletrvajícím suchu jim udělá dobře ranní či večerní zálivka.
Množíme je na podzim po odkvětu dělením trsů, možné je i jarní množení vrcholovými řízky. To je ale méně spolehlivá metoda, chcete-li si floxy doopravdy rozmnožit, volte raději podzimní metodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 16. června 2009 v 16:43 | Reagovat

Ahojky, máš dobře zaměřený blog. Jsem si ještě určitě někdy zajdu ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama