Stalking aneb jako štvaná zvěř

16. května 2009 v 15:50 | čajovna |  Silný čaj
Poprvé jsem toto slovo slyšela v Ulici... přiznám se, jsem ostuda. Stalking jako trestný čin a zprvu jsem nevěděla o co se může jednat - zadržování na chatě? Omezování? Pronásledování? Byla jsem skoro doma...
Prohledala jsem net a zjistila, že stalking je poměrně závažný a mezi lidmi se objevuje v 2-8% přičemž odborníci zpochyňují horní hranici, neb to by bylo děsivé. Ano. To ano.
Stalking je opravdu pronásledování a původně mělo toto slovo význam v honitbách - štvaní zvěře.


Nebezpečné je opakované obtěžování osobou, která je vámi přímo posedlá. Nejčastěji se jedná o bývalé partnery, tak, jak tomu bylo v seriálu Ulice. Motivy mohou být různé, sexuální, touha po moci nad životem někoho dalšího... Jsou to zhrzení milenci, fanatičtí pronásledovatelé celebrit. Mezi partnery často již za fungujícího vztahu docházelo k fyzickému násilí.

Nemusí to být jen nepříjemné
A nemusí vám jen vyhrožovat... ale i rádoby "příjemně" obtěžovat. Posílat květiny, dárky, SMS o své nehynoucí lásce... Až po nebezpečné a nepříjemné formy, kdy vám záměrně ničí majetek, vyhrožuje újmou na zdraví či na životě a pronásleduje vás jako lupič doslova na každém kroku.

Stalking je trestným činem v Německu již od roku 1990, u nás se na jeho schválení teprve čeká, ale od 1.1.2010 již budou pronásledovatelé náležitě trestáni.

Zdroje a více informací:


Stránky Bílého kruhu bezpečí

NOvinky... o tom, že často končí i tragicky...

O Ulici
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama