Jak získat důvěru plachého psa?

22. května 2009 v 8:45 | čajovna |  Zvířata


Je to někdy těžké, ne všichni psi jsou přátelští a k plachosti mohou mít vícero důvodů. Jak se tedy správně přivítat s plachým psem.

Přátelský vztah mezi psem a člověkem je málokdy automatický, vyžaduje vždy mnoho trpělivosti s budování důvěry mezi oběma. Často to obstará již majitel štěňátek, který pak do světa vypouští důvěryhodné a laskavé psy. Jenže když má pes s člověkem špatné zkušenosti nebo zkušenosti velmi děravé či chybějící, může nastat problém…


Odstraňte agresivní projevy!
Abychom předešli nedorozumění mezi námi a psem, je třeba z našeho chování odstranit agresivní projevy. Ovšem tím nemyslím, že na psa půjdete s holí nebo s řevem…kdepak! To snad ani nikoho nenapadne, ale je třeba odstranit i projevy, které pes může považovat za agresivní. Tedy:
- snižte se na úroveň psa, člověk je na psa příliš velký, povyšuje se! To vyvolává pocity stísněnosti. Takže si sedněte na bobek.
- dobrý je též trik s odvracením hlavy. To samé dělá pes, který přemýšlí, kterak si získat důvěru jiného psa. Takže lehce odvraťte hlavu a dělejte, že vás ani trochu nezajímá…
- pamlsek je úplatek, ale zkusit ho můžete. Toto jemné chování, které psovi nenaznačuje ani stín nebezpečí završte sladkou odměnou.

Jsou to dva malé, drobné triky k tomu, jak si získat důvěru pejska, kterého máte doma, nebo se kterým přicházíte často do styku. Na agresivního psa to nezkoušejte!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 diky diky | Web | 23. května 2009 v 18:34 | Reagovat

S agresivními psy jsem zatím, naštěstí, neměla tu čest. Kolegyně si teď dovezla štěňátko mastifa - zatím vypadá jako přerostlý plyšový medvídek. Prý nebude zly ani až vyroste, protože tihle obři nosí pod kůží dobré srdce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama