Pohádky tisíce a jedné noci

20. dubna 2009 v 0:09 | čajovna |  Knížky pro děti
Opravdu velký klenot do knihovničky... Neváhejte a pojďte se se mnou do této úžasné knihy podívat. Určitě to udělejte, pokud hledáte nějaký dáreček pro nějakou tu malou ratolest.
Tohle je totiž něco, k čemu rodiče a prarodiče rádi přilnou - velmi to připomíná doby našeho vlastního dětství...

Tato kniha vás zaujme hned na první pohled obálkou s orientální tématikou, se stříbrným hřbetem a s krásně vyměkčenými deskami. Knížka pak nemá žádné ostré rohy, ačkoliv je velkého formátu, zlepší se dětem manipulace s ní a připomíná malý polštářek vhodný zejména do postýlek - navíc polštářek plný pohádek!


Knihu ilustroval Jesús Gabán a jedná se o španělský překlad. Překlad je skvělý, nechal příběhům jejich atmosféru, jejich ducha a vyznívá z nich něco zvláštního, něco neuchopitelného, něco, co ve vás prostě jen zanechá silný dojem. Ale možná to jsou právě ty orientální příběhy z úst krásné Šeherezády. Jsou tu příběhy známé i méně známé, setkáte se samozřejmě s Alibabou nebo se Sindibádem, ale také s veselým hrbáčem, rybářem a jeho duchem, Aladinem nebo s kapičkou medu, to je nejkratší pohádka na závěr. Celkem je tu osm pohádek a oceníte možná i krátký úvod, kde je v základech popsáno něco o historii Tisíce a jedné noci, o celé legendě, o krásné Šeherezádě...
( i když, kdo ví, nemá-li pravdu Erich von Daniken a mělo by se jednat o "nekonečno pohádek" navíc neznámo od koho, snad mimo naší planetu...)

Vraťme se však k pohádkám. K ilustracím. Ty jsou jedním slovem krásné a snad i díky nim si knížku koupíte ještě předtím, než si přečtete první řádky. Každá dvojstrana se díky nim stává živou a v kombinaci s příběhem je to lepší dobrodružství, než leckterý film. Chvílemi až neskutečně děsivé příběhy, ale tak, že se opravdu rádi bojíte... No, jak se vám třeba líbí tenhle červený obr...?

Již dlouho jsem se nesetkala s knížkou pro děti tak úžasnou a tak vám ji mohu s největší láskou doporučit. Myslím, že se bude líbit snad každému, a že se k ní jednou třeba i děti našich dětí vrátí s nostalgickou vzpomínkou ve chvíli, kdy si ve vlastní knihovničce budou přebírat knížky pro své vlastní děti...
Vydalo nakladatelství SUN, 2008, www.sun-knihy.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama