"V srdci země" sídlí kruté vášně... SOUTĚŽ!!!

15. února 2009 v 0:03 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Máte chuť na něco zvláštního, nezvyklého, syrového...? Pojďte se začíst do ukázek z knihy V srdci země, jejímž autorem je John Maxwell Coetzee.... A soutěžte!

"Jenže jaká já jsem skvělá partie? K tomu člověku bych se snížila ještě víc, otročila bych mu ještě víc než jiná žena, pro něj bych se v sobotu v noci vysvlékala, bylo by to ve tmě, abych ho nevyplašila, a vzrušila ho, je-li možno se takovému umění naučit, ............... a potom bych ležela a poslouchala jeho chrápání, dokud by se nedostavil blažený spánek....
...Také si dokážu představit, že bych po mnoho měsíců nemohla otěhotnět, ačkoli by mě nepřekvapilo, kdybych bylaneplodná, jsem přesně ten typ neplodné ženy...."

Neatraktivní žena, hubená....možná na naše poměry ideální, typ s hubeným, převislým zadkem, jak sama o sobě říká... ale v africké suché savaně je hubenost znakem neplodnosti a neprospívání, nepodařenosti...

"Na migrénu nic neberu, vím, že mi nic nepomůže, a nakonec - bolest je mým kultem....
Bolest je někdy tuhý blok za zdí mého čela, jindy je to disk v lebce, naklání se a hučí s pohyby země, občas je to vlna, která se rozlévá a donekonečně mi zevnitř narází do víček..."Je snad žena s migrénou atraktivní?


"Lehnu si na postel zády k němu, obejmu se rukama, schovám svá ošklivá malá ňadra...
...Zvedne mi nohy nahoru. ................ ale on neustává, také mi obnaží ňadra....Je možné, že se lidé tak rozruší? Ale čím? Projde jím chvěv, od hlavy k patě, vzdáleně to cítím, vzdáleněji, než cokoliv jiného, to je určitě vyvrcholení tohoto aktu, to znám, viděla jsem to u zvířat, je to všude stejné, signalizuje to konec...
...Jsem teď žena?..."


"...Hendrikův vlastní vzduch, a já zjišťuji, že poprvé vdechuji vnímavým nosem, rozeznávajícím pižmo, pot a kouř, které mne kdysi odpuzovaly..."

Když se do toho všeho ještě přimotá vražda...nebo milosrdné zabití?

"Zvedneme tělo a odneseme je do koupelny. Hendrik je drží pod pažemi, já za nohy. Stáhneme noční košili a odmotáme obvazy. Posadíme ělo do vany a lijeme na něj vodu, kýbl za kýblem. Voda se barví .................. Svážeme čelist a sešijeme oční víčka..."

A zde se příběh zcela zásadně mění... Stará panna se stává (možná) ženou, ale stává se také majitelkou celé farmy. Bez peněz, s tajemstvím, které dříve či později musí vyplout na povrch. Zaměstnanci chtějí své peníze, sousedé se budou ptát, kde je majitel farmy, starý otec, starý bass?
Jak se s tím hrdinka popere? Jaké skryté vášně, zvířecí pudy a kruté myšlenky jí budou kolovat hlavou?
Jak to všechno dopadne?

******

soutěžní otázka:

Co rozeznává ta zatrpklá mladá žena v pachu muže, co jí najednou přijde jiné, přitažlivé... Jaké vůně?

Napište ty tři složky "vůně" na e-mail: cajovnaprozeny@centrum.cz do pátku 20. února2009. Příští víkend se dozvíte vítěze této speciální knižní víkendové soutěže!!!

*******


Knihu J.M.Coetzee: V srdci země vydalo nakladatelství Metafora, 2009
...

(z ukázek byly vyjmuty části, které by mohly býti nazvány "velmi erotické" či detailně popisují nevhodné situace.... a nemusely by se slučovat s pravidly blogu.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 15. února 2009 v 22:49 | Reagovat

"Muž, který pracuje se potí" Z filmu Bože, jak hluboko jsem klesla ("porno" 70. let)

2 čajovna čajovna | 17. února 2009 v 9:16 | Reagovat

Ano, ano, a když se potí správně -  může to být pro ženy slast....:-)

3 Lucie Jelínková Lucie Jelínková | E-mail | 18. února 2009 v 19:07 | Reagovat

pižmo, pot a kouř

4 čajovna čajovna | 22. února 2009 v 13:57 | Reagovat

Vítězem se stává pan Václav Dřízhal, na jehož adresu putuje kniha. Správná odpověď byla "pižmo, pot a kouř" a zúčastnilo se Vás celkem 89. Všem děkuji!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama