Vaří muži, vaří ženy….

6. ledna 2009 v 0:48 | čajovna |  Slabý čajík
Setkala jsem se s docela siláckými mužnými řečmi ohledně mužského vaření.
Prý je nápaditější a všeobecně lepší, než ženské vaření.
Pravdou zůstává, že muži bývají profesionálními kuchaři častěji než ženy.
Čímpak to ?



A čím se muži v kuchyni liší od žen ?

Prý jsou fantastičtí …

Otevřít kuchařku a uvařit ten nejexotičtější recept není pro muže údajně žádný problém. Dokonce se ani nemusí držet striktně receptu, ale dokáží znamenitě improvizovat. A mají-li zrovna "svůj den", pak uvaří z téměř prázdné ledničky excelentní večeři.

No nedá mi to nezmínit určitou skupinu mužů, pro něž je problém uvařit i čaj a dokáží připálit i vodu.

Nejspíš tím, že pro náš ženy je vaření přisouzeno takřka od kolébky. A vařit dennodenně z povinnosti není to pravé ořechové a zabíjí to fantazii.
Pokud do tohoto kolotoče spadnete, pak rychle ven. Nebo vás samotné taky baví jíst pořád jedno a to samé dokola, navíc zrovna nepříliš v pohodě ?
Předhoďte rodině párkrát do týdne chleba s něčím a relaxujte. Nápady na nápaditou večeři či víkendový oběd zcela jistě přijdou.

Přece se nenecháme od mužů neustále shazovat, no ne ? Ať mají i naše jídla šmrnc a nápad.

Prý za sebou neumí uklízet….

Další povídačkou o mužích v kuchyni je fakt, že ta sebou nechávají spoušť. Ano, vaří s nápadem, ale s kupou nádobí za sebou. Neobtěžují se přemýšlením, jak uvařit v jednom hrnci nebo jak použít stejnou vidličku vícekrát. No možná právě tohle je brzdou z našem tvůrčím kuchařském rozletu milé dámy…..
Takže pánové tahají jeden hrnec za druhým, jednu lžíci za druhou, hnedle zas vařečku a hnedle zas obracečku.
Na talíři opravdu vykouzlí cosi krásného, nicméně hora nádobí v kuchyni vezme chuť kdejaké kuchařce. Pokud tedy nemáte myčku.

A pokud mají doma manželku "chronickou omývačku" nádobí, pak takové mužské řádění u kuchyňské linky nebude sledovat jen s potěchou oka…

Pravda, existují vzácné exempláře, kteří trošku přemýšlejí dopředu, ale je jich dost málo.





 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 diky diky | Web | 7. ledna 2009 v 18:11 | Reagovat

Přiznám se, že talent na vaření jsem podědila hlavně po taťkovi. Ségra se ptá, jestli umím uvařit i něco normálního, protože se někdy pouštím do poněkud zvláštních kombinací a experimentů. Díky tomu jsem ale už ochutnala i různé exotické speciality, do kterých se většina Čechů nijak nehrne - jako dítě konzervované řasy z Ruska (byly zvláštně dobrý), později třeba šneky a různé mořské potvory. I když na rozdíl od našeho taťky, když řeknu, že uvařím svíčkovou, tak to bude i jako svíčková chutnat a nebudu do toho cpát třeba ještě grilovací koření ... doufám, že tyhle řádky nebude číst moje mladší sestra - určitě by byla schopná dopsat: "A co ten smažák s debrecínkou ..." Experimentování v kuchyni je fajn, takže můžu každému jen doporučit, aby se při vaření neřídil jen striktně receptem a popustil uzdu své fantazii.

2 čajovna čajovna | Web | 8. ledna 2009 v 8:08 | Reagovat

Moje řeč...třeba rajskou jsem dělala jednou tak, že než abych smažila tymián a bobkový list, tak jsem z toho udělal hodně hodně silný čaj a nalila ho do omáčky. Nikdo nic nepoznal, vonělo to nádherně -a s poloviční prací...takže u mě se do toho míchá ještě lenost a nedostatek času...ha ha, dobrá kombinace...

3 diky diky | 8. ledna 2009 v 17:59 | Reagovat

To je zajímavý nápad - čaj do rajské. To by mě nenapadlo. Možná bys mohla na blog přidat rubriku rychlorecepty pro nestíhače ;-).

4 čajovna čajovna | Web | 9. ledna 2009 v 11:26 | Reagovat

:-DDD ale takový jsou tady všechny... jinak už ani nevařím, ale přiznám se, že někdy to ani na kvalitu nemá vliv :-), i když popravdě...

Někdy toužím po zcela (ale zcela) volném dopoledni, nebo jen pár hodinách, které zcela (ale zcela) zaplním patláním nádobí v kuchyni :-)

5 čajovna čajovna | Web | 11. ledna 2009 v 14:34 | Reagovat

dneska jsem do karbanátků nacpala vlašský ořechy a jak všichni mlaskali...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama