Série Donžon – Košile noci a Dračí hřbitov….

14. ledna 2009 v 0:38 | čajovna |  Knížky pro děti
Toto je opravdu zvláštní literární počin. Pro neznalé možná trochu šokující. Ovšem až cestička po tajemném slově Donžon, mě přivedla k němému úžasu. Snad už kultovní záležitost má mnoho fanoušků! Nezdolných a tvrdohlavých, Donžon má i mnoho zájmových a klubových internetových stránek a výtisků se prodává stále víc a víc… Přesto mě Donžon zaujal až na druhý pohled.
Přesněji, ve chvíli, kdy jsem příběhy začala číst…

První pohled totiž nic moc… Neobyčejné ilustrace, na první pohled až možná hodně abstraktní. Jednoduché, často ponuré, hodně krvavé, komiks plný divných až odpudivých tvorů, občas nějaké to sprosté slovíčko, mávání mačetami, sekání hlav, příšery ve vzduchu na zemi i pod zemí… Jenže ve chvíli, kdy se začtete, se tyto zdánlivé nedostatky mění v úžasnou přednost. Patrně tu, pro kterou má Donžon takový úspěch u čtenářů. Náhle se tu rozehrává úžasná hra fantazie, nebezpečného smyšleného světa plného neobyčejných bytostí. Hrdinové Donžonu nebývají nijak chrabří, naopak, jsou plni chyb, jsou bojácní a často hloupí. Přesto i tak lze utvořit zajímavý příběh, který vám nedá spát. Prostě ho budete muset dočíst.


Těžko říct, pro koho jsou Donžonové příběhy určeny. Snad pro mladé a malé dobrodruhy? Pravda, usekaná hlav a změť krve asi není zrovna nejlepším příkladem, ale je to svět pohádek a fantazie… Určitě si komiks přečte rád i tatínek a co já vím… třeba i maminka… mne teda určitě zaujal.

Tyto dva představované díly Košile noci a Dračí hřbitov, určitě patří k dobrému čtení. Košile noci je trochu pestřejší, zavede nás do tajemného města, kde vrcholí karneval, jehož hlavním bodem bude upálení zvláštní stromové bytosti. Podaří se hlavnímu hrdinovi s podobou tučňáka tuto bytost zvanou Arbolesa, zachránit?
Druhý příběh je temnější, je zde víc krvavých násilností, nezůstane tu ostří suché… Cesta na dračí hřbitov, na místo, kam chodí draci umírat, nemůže být logicky cestou skrz růžovou zahradu. Navíc je tu ještě červený zajíc…nebo to není zajíc? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janah Janah | Web | 14. ledna 2009 v 17:36 | Reagovat

Hm...useknuté hlavy, sprostá slovíčka a crčící krev...tak to bude správné počtení pro staršího synátora. V sobotu mu bude sladkých pubertálních 12, takže dobrý tip na dárek ;-)

2 čajovna čajovna | Web | 16. ledna 2009 v 11:22 | Reagovat

Gratuluju k narozeninám, je to vůbec možný, vždyť si pamatuju, kterak jsi s ním končila mateřskou...áchjo, to letí... Jestli mu to pořídíš, tak dej vědět, jak se mu tahle osobitost líbila. Mě docela jo, ale nesmí člověk myslet na poctivý a kvalitní výchovný vliv... Je to rozhodně hodně zajímavý...

3 Janah Janah | Web | 19. ledna 2009 v 10:52 | Reagovat

No jo, MD je už dávná historie, děti nám nějak stárnou ;-) A ke knize: ještě jsem ji nesehnala, ale myslím, že už dítě nemůže zkazit více, než vliv pubertálních spolužáků, internetu a počítačových her ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama