Paul Stewart, Chris Riddell: Hugo a podivuhodné vzduchosaně

22. ledna 2009 v 0:10 | čajovna |  Knížky pro děti
"Dále!" vyštěkl.
Vstoupil huňatý mužíček se zeleným ochranným štítkem a podal řediteli čerstvě vytištěný výtisk Čtvrtletníku Světluška. Elliot po něm nedočkavě chňapl.
"Můžeš jít," řekl, "ale jestli tam najde nějaké chyby, vyřiď jim, že si týden neochladí chodidla!"

Jestli přemýšlíte, co je to za zvláštní tvory, kteří si potřebují chladit chodidla, pak si jistě pořiďte tuto zajímavou knížku. Je určena dětem od 9 let, ale určitě si ten příběh, ze kterého fantazie přímo přetéká, rádi přečtou i dospělí.
Mimořádně podařený a vymyšlený svět, ten stvořil Paul Stewart a nelze mu nic vytknout. K dokonalosti ho dovádí skvělé ilustrace Chrise Riddella, které dýchají atmosférou celého příběhu.
Vydejte se na Mrazivý sever, kde je v tuto chvíli malý chlapec Hugo Pepper.... ten se jednoho dne vydá zpět, domů...tam, odkud pocházeli jeho rodiče... do Přístavních Výšin. Do místa, které je velmi, ale velmi zvláštní...

Kde jinde se sejdou mořské pany, vznášející se něžná dívka vyrábějící něžné vznášející se koberce, sochy jednouchých koček, poklad pirátky Katky Pekelnice.... a hlavně, kde úřaduje slizký bulvární tisk. Ten bude hrát v celém příběhu jednu z hlavních rolí a tak můžete ochutnat, jak chutná bulvár v pohádkové podobě. Ve formě novinových výstřižků, které oživují celý text. Je to vážně skvělý nápad, který činí publikaci živější a akčnější...
A ještě jednu vychytávku tu najdete. Rozkládací mapu, která je kamuflována do přebalu.

Rozhodně příjemná knížka...
Vydalo nakladatelství Argo, 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama