"Neóda" na oddělení šestinedělí

26. ledna 2009 v 0:10 | čajovna

Nikdy jsem nebyla v nemocnici, kromě dětského věku, ale to už si nepamatuju podrobnosti.
A tak jsem se pobytu v porodnici docela obávala….a právem. Zhýčkána seriály z nemocničního prostředí, ležením se léčících pacientů, spících a okolo nich kmitají milé a hezké sestřičky.


Prdlajz, oddělení šestinedělí se pro mě stalo místem velmi podivným a ty čtyři dny jsem tam vyloženě protrpěla. Psychicky a fyzicky. Nebudu popisovat, co vás všechno po porodu a nepovedeném nástřihu bolí, je toho dost.
Do toho dnes bych již řekla docela násilné kojení novorozence, protože rvát dítěti do pusy půl prsa a u toho ho šemrat za krkem, aby nespalo….to už bych dneska asi nedělala. A pár dní teploty, zimnice, slabostí celého těla, nepřítomnost břišních svalů a nemožnost si normálně sednout.
Pacientky po operacích možná leží, já tu svoji nemocniční postel znala jen z pohledu shora.
Střídavě jsem trávila čas v koupelně (příkaz se sprchovat min. 6x denně, navíc to docela osvěžovalo a mírnilo bolest), s miminkem na kojení (sestry musí dítě zvážit před a po kojení), ve frontě na sono ledvin či očkování a kyčle, v sesterně na ukázce koupání či jít škemrat pro erární košile pro mimčo, a ještě večer číhat, kdy se na chodbě objeví večeře - suchý rohlík a salám v igelitu. Večeře už jsem nezvládala, za prvé mě nelákali, za druhé jsem si na ně ani nevzpomněla.
A moje předsevzetí to zvládnout bez prášků proti bolesti padlo velmi brzy. Abych to vydržela, na dotaz, jestli chci prášek, kývám. Já, která jsem se min. rok nedotkla jediného analgetika…
Jen uvažuju, jestli ho zobnout už ráno, abych vydržela denní maratón, nebo si ho nechat na večer, abych mohla mezi kojením a běháním k sestrám trošku pospat.

Pravda, nemocnice není grandhotel, postel je proleželá a jídlo nevalné….přesto nechápu, kdo připravil pro maminky po porodu tenhle maratón. Příště prosím jednu hodinu spánku denně!

A tak prohlašuji, že příště chci do Kamenice, kde se mě přijde doktor Mázl pouze zeptat, jak se mám a Bobina mě naklepe polštář i s milým slovem navrch.

Ale spíš si asi zabalím nějaké svoje energeticky vydatné jídlo, svoje prádlo pro miminko a budu doufat, že novorozeně nestihne žloutenka a tudíž jeden příšerný den v nemocnici navíc….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama