Jiří Havel, Věra Faltová: Barbánek a já

29. ledna 2009 v 0:47 | čajovna |  Knížky pro děti

Znáte Barbánka? Pamatuji si ho moc dobře ze svého dětství, vždyť mě vlastně učil číst!!! Milovala jsem jeho komiksové příběhy a tak mne velmi zaujala tato kniha. Pravda, mohla být tlustší, ale co se mnou, když je mi 117 stran málo?
Takže, co v knížce najdete?

Kniha je rozdělena na čtyři části, podle ročních období, jaro, léto, podzim, zima. V každé části najdete několik Barbánkových příběhů, a poté básničky, slovní hříčky či zábavné texty.
Správně je totiž na obale napsáno, že knížka je vhodná pro všechny nadšené čtenáře Sluníčka, ale i pro ty, kdož Sluníčko nečtou, nebo se jim některá čísla poztrácela. Tady jsou Barbánkovy patálie pěkně pohromadě.

A já dodávám, že když rodiče tuto knížku dětem koupí, neprohloupí. Bývalí čtenáři Sluníčka si také počtou. Je to hezká nostalgie a dnes je vlastně málo věcí, které spojují dětství dnešních rodičů a dětství jejich dětí. Pojítkem, navíc velmi hezkým a milým, může být třeba Barbánek… Pravda, s odstupem času a ve své zkostnatělé dospělosti mi někdy přijde Barbánek jako lehce přidrzlý, ale což... dětem to jistě vadit nebude.

Kromě žlutého pejska a jeho kamaráda Honzy tu tedy najdete i něco jiných příběhů s krásnými ilustracemi. Třeba o pyšné kočce Matyldě, o tom, jak včelky potrestaly medvěda za to, že jim lezl na med a co třeba vánoční období? Kromě básničky o tom, jak může kapr znenadání létat nebo si zapochybovat, co by kdyby…. Z toho jde opravdu jednomu hlava kolem….

"Kdyby se nestalo všechno to, co se stalo, a kdyby se stalo to, co se nestalo nebo dokonce to, co se mohlo stát, mohli jsme být jinde, než jsme dnes, a mohl nás mít rád třeba někdo úplně jiný než ten, kdo nás má rád teď.
Ještě dobře, že se stalo všechno to, co se stalo, a ne to, co se mohlo stát, protože takhle je to akorát."

Toť svatá pravda, co říkáte?
Vydala Mladá Fronta, 2008
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama