Vůně vanilky

5. prosince 2008 v 0:19 | čajovna |  Domov
Vanilka je úplně nejtypičtější, proto si s ní zavoníme dnes. Máte ji taky tak rádi? Vždyť bez ní by vanilkové rohlíčky nebyly vanilkové. Víte o vanilce, že její lusk je vlastně plodem orchideje?

Plod vanilky je tedy lusk, ty kvalitní bývají až 20 cm dlouhé a mají silnou vůni. Voní už lusk samotný, pro vaření však používáme jen spoustu černých lepkavých semínek, která najdeme uvnitř. Lusk by měl být černý, pevný a pokryt jemnou práškovou vrstvou. To je vykrystalizované aroma, vanilin. Vnitřek vyškrábeme a použijeme buď na pečení nebo na přípravu vanilkového koktejlu. Lusk však vyhazovat nemusíte. Parádně provoní cukr, takže ho přidejte do sáčku či dózy s cukrem. Rázem máte pravý vanilkový cukr.

Vanilinová příchuť, kterou znáte z klasických sáčků s cukrem, je umělou náhražkou. Voní podobně, leč pravá vanilka vás v tomto požitku obohatí ještě více. Vůně pravé vanilky je intenzivnější, hutnější, jakoby krémovější.
Na můj vkus byla až příliš silná a vanilkovým luskem načichlý moučkový cukr jsem posléze vyhodila. Leč za to mohl možná můj přecitlivělý těhotenský frňáček. Takhle opovrhovat jedním z nejdražších koření…
Tak hezký vanilkový den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama