Vůně rozinek

19. prosince 2008 v 0:07 | čajovna |  Domov
Rozinky jsou sušené bobule révy vinné a to speciálních sladkých odrůd. Na Vánoce rozinky nachází své místo hlavně ve vánočkách. Vánočka bez rozinek, to si snad ani neumím představit. Rozinky se mohou máčet v rumu, pak získají ještě zvláštní příchuť. Často se přidávají i do nepečeného cukroví a jsou součástí musli ovesných směsí.


Můžete je přidat takřka kamkoliv, do těsta na litý perník, do bábovky, do kynutého těsta a vlastně i do omáčky k masu. Obsahují asi 60% cukru, z čehož 30% tvoří fruktóza a 30% glukóza, tedy samé dobře stravitelné cukry. Je to ideální pochoutka zejména pro děti, rozhodně lepší, než čokoládový mikuláš z divně ulepeného tuku. Rozinky jsou nejcennějším sušeným ovocem, jsou koncentrátem všech cenných vitamínů a minerálů a zejména antioxidantů.

Kdysi jsem ráda kupovala zlaté rozinky, krásně žluté rozinky. Strašně se mi líbila jejich barva, ale pak jsem je ochutnala - nic moc! Prostě hrůza. Tyto rozinky jsou totiž chemicky sušené a je to na nich znát, i po pečlivém omytí mají divnou příchuť. Bezkonkurenčně nejlepší jsou staré dobré sultánky bez peček, krásně černé a samým cukrem ulepené. Jsou sušeny na slunci nebo na umělém horkém vzduchu. Pokud seženete nesířené, tím líp.
Tak hezký rozinkový den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama