Vůně medu

15. prosince 2008 v 0:12 | čajovna |  Domov
Sladká a těžká vůně medu! Málokomu se už dnes poštěstí být u toho, když med opouští plástve. Vybírání medu je spjato nejen s medovou vůní, ale i s příjemnou vůní včelího vosku, je to úžasná kombinace. Dnes se již musím spokojit jenom s vůní medu ve sklenici. Nebo zážitek ještě vylepšit nějakým kulinářským zážitkem, což třeba medovník, nebo typické vánoční perníčky? Med je nenahraditelný…


Med patří mezi nejstarší sladidlo na světě vůbec a je velmi dobře stravitelný, zejména pro děti. Obsahuje mnoho cenných látek, které nikde jinde nenajdete. Dejte si pozor jenom u malých dětí, med někdy může způsobit alergickou reakci. Není-li vaše dítko alergik, můžete mu směle tuto pochoutku dopřát.
Je úplně jedno, máte-li doma med tmavý, světlý, akátový či medovicový. Medovicový jsem vždycky považovala za nejcennější, je to ten tmavý a sbírají ho včely v lese. Nedávno mne jeden včelař na televizní obrazovce vyvedl z omylu. Každý med je cenný, každý je jedinečný.
Mezi specialitky, které jen tak nikde nenajdete patří medy přísně specifikované, například med tympánový, levandulový apod… spíš ho najdete v zahraničí, kde je přece jen více levandulových či provensálských plantáží, než u nás. U nás je specialitou snad jen ten řepkový nebo akátový….
Tak hezký medový den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama