Vánoční vzpomínky a rozdávání výher!

27. prosince 2008 v 8:58 | čajovna |  SOUTĚŽE
Přesně do Štědrého dne jste měli posílat své vánoční vzpomínky...Ke komu poputuje výhra? Počtěte si příběhy a zasněte se....


Jana Berková mne oslovila tímto příběhem proto, že Štědrodenních miminek moc není a ona si to prožila jako dítě na vlastní kůži. To je určitě nezapomenutelná vzpomínka…. Jana dostává první knihu….
"Když mi bylo pět let, očekávalo se narození nového rodinného příslušníka. Už od začátku mě rodiče na tuto chvíli, kdy se mi narodí sestřička či bratříček připravovali. Termín porodu měla maminka na 20. prosince. Ještě den před tímto termínem vše s pomocí tatínka připravovala na Štědrý den, protože si myslela, že bude zrovna v porodnici. Minul 20. prosinec a miminku se stále nechtělo na svět. Tak minuly další tři dny. Nastal Štědrý den. Po snídani jsem začala pomáhat tatínkovi se zdobením stromečku. Blížil se oběd a najednou maminka vykřikla: "Taťko, dojdi pro auto, asi to už bude". Tatínek mě ihned odvedl k sousedce a jel s maminkou do porodnice. A opravdu. V šest večer, zrovna když jsme s tatínkem rozbalovali dárky, zazvonil telefon. Tatínek ho zvedl a zbledl. Udiveně jsem se na něho podívala. Pak se rozesmál a celý zčervenal. Byla to sestřička z porodnice a oznamovala, že se mi narodil bratříček. Táta mě popadl a protančil se mnou celý pokoj. Hned jsme se oblékli a jeli do porodnice. Za oknem pokoje, kde ležela miminka, jsem poprvé spatřila brášku. Byla to taková zcvrklá a červená houska zabalená v zavinovačce.Zatahala jsem tátu za ruku a povídám: "Tati, ten vypadá jako ježíšek, co jsem ho namalovala ve školce". Tatínek mě pohladil po hlavě a já viděla, jak se mu koulí slzy po tváři. Tak jsem mu pohladila ruku a společně jsme zamávali mamince i bráškovi. No, a Silvestra jsme už slavili i s bráškou."
Barbora Belavá napsala příběh krátký, leč výstižný, a také nezapomenutelný. Vždyť ona již od dětství ví, o čem vlastně vánoce jsou…Inspiruje i vás… Dostává druhou knihu…

"Nikdy nezapomenu na první vánoční stromeček, který si pamatuji z mého dětství. Byl to pro mě ten nejkrásnější zážitek, vidět ty krásné svíčky, jak září. Dodnes mám ten obraz uchovaný v paměti. Vánoce jsou pro mne, také díky této vzpomínce, tím nejkrásnějším dnem v roce. Těším se na ně, protože díky nim si uvědomuji, jak důležité je najít si čas na rodinu a strávit s ní kouzelné okamžiky štěstí a radosti."

A Lenka Hanzalová? Ta popsala v podstatě to, co každý známe… Proč táta potřebuje na záchod, zrovna, když se čeká na Ježíška….jo jo, jsou to na světě záhady… K Lence putuje třetí kniha…

"Moje vzpomínky na Vánoce byly vždy spojeny s tím, že konečně jsme celá rodina spolu. Jindy totiž každý člen rodiny někam spěchá, nebo se vůbec nepotkáváme.
Nejstarší vzpomínky jsou asi takové... Bylo mi tak 7 let, se sestřičkou jsme čekaly na zazvonění a vůbec nám nepřišlo divné, že tatínek najednou potřebuje na záchod a zrovna v tu chvíli zvoneček zacinká. Letěly jsme jak splašené ze schodů dolů do pokoje, dveře byly otevřené a všude zářila světla vánočního stromečku. Nikdy nezapomenu na chvíli, kdy jsme s rozzářenýma očima hleděly na kupu dárků a nedočkavě se vrhly na rozbalování.
Teď už je skutečnost poněkud jiná :) takováto překvapení chystáme my pro malou sestřičku. Ale kouzlo Vánoc zůstává stále stejné :)"

Všem zúčastněným přeje Čajovna krásné chvilky nejen u stromečku a svátečního stolu…Ať si ty letošní svátky užijete třeba stejně krásně, jako kdysi v roli dětí….
A blahopřejeme k výhře!

****************************************************************************

Zadání soutěže z 26.11.08:


Startuje nová, ryze vánoční soutěž. Soutěžní úkol bude jednoduchý a nadmíru milý a tak trošku literární...Pamatujete si na ty nej, nej Vánoce z dětství? Co Vám jako dítěti nejvíc utkvělo ve vánočních vzpomínkách...Vzpomenete si ještě?
Napište pár vět nebo celý příběh na cajovnaprozeny@centrum.cz do 24. prosince 2008.
Tři z vás dostanou knihu Zdeňka Durka: Abtil Dom, aby si po vánočních hodech trošku potrápili myšlení a hlavu.

Recenzi na tuto knihu si můžete přečíst zde:


Mezi svátky si vybrané příběhy budete moci přečíst na stránkách Čajovny a také se v tyto mezisváteční dny dozvíte jména výherců...

Tak směle do toho! Moc se těším na vaše vánoční vzpomínky...

Tyto knihy čekají právě na Vás!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 čajovna čajovna | Web | 2. ledna 2009 v 16:05 | Reagovat

Prosím o maličké strpení, v průběhu svátků jsem nestačila doběhnout na poštu s výhrami, ale jsou už zabaleny a v příštím týdnu je pošlu...

2 čajovna čajovna | Web | 10. ledna 2009 v 9:25 | Reagovat

Výhry byly rozeslány 8.1. 2009...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama