Letos nepeču!!! FAKT!

22. prosince 2008 v 10:08 | čajovna |  Slabý čajík
Letos nebudu píct vůbec žádné cukroví...nebudu a nebudu... Každý rok si to říkám, každý rok nám na talířku přes svátky tvrdne asi pět či šest druhů, každý rok to pak v únoru vynáším do popelnice. Loni jsem pleskala pravé perníčky, ještě že jsou trvanlivé a v březnu změkly. Manžel si na nich pochutnal...
Letos nebudu píct nic, nic nic... už jsem třikrá pekla perníčky. Během dvou dnů zmizely, poslední dvojnásobná dávka se ještě drží. Ale jelikož to stejně každej sežere, a láká to i mě... Ne ne...


Manžel přemlouvá, prej aspoň rohlíčky....

Udělej si je sám, máslo, mouka a ořechy máme...

Aspoň linecký, s marmeládou....

Sakra... nepřemlouvej, ty mám ráda i já...

Přidává se syn....No jo, to je mi jasný, ten zlikvidoval všechny perníčky, chytí se všeho, co souvisí se sladkým....

Ne a ne, páni a dámové!!! Letos fakt nepeču!
Perníkovým kořením jsem už zavoněla a těším se, že přes svátky si upečeme něco jiného. Třeba piškotovou buchtu s ovocnou želatinou a mandarinkama. Cukroví ochutnáme u tradičních babiček, no ne?
Nakonec, já si dala velké předzevzetí, že zhubnu tři kila. A to se s cukrovím moc neslučuje. Musím hřešit jen na jedné straně, takže buď chlebíčky a saláty a řízky nebo sladkosti. Volím první, druhé je sakra moc návykové.

Tak mi držte palce, ať to dodržím. Budiž mi pomocníkem děti, které zabírají 80% času a 15% práce... a ráda spím, proto tady v 11 večer opravdu nebudu leštit plechy a máčet rohlíčky v cukru.
Možná se mi to podaří...

Už to stejně nemá cenu, vždyť vánoce jsou za pár (hodin), no ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jana jana | Web | 22. prosince 2008 v 20:14 | Reagovat

Děkuji ti za komentář na mém blogu.Přeji tobě i celé tvé rodině krásné Vánoce plné pohody a lásky a zároveň stálé a pevné zdraví.

2 diky diky | Web | 23. prosince 2008 v 13:18 | Reagovat

Rozesmála jsi mě :-D. Asi by tyhle řádky měl číst můj drahý - pořád má málo. I když na můj vkus 10 druhů pečeného a 5 nepečeného je celkem slušný počet. Včera mi ale vyrazila dech nejmladší kolegyňka z práce, holčina sotva odrostlá školní lavici, že se švagrovou napekli 29 druhů. Donesla na košt - dobrota. Krásné pohodové svátky, i bez cukroví spokojené strávníky ;-) a vůbec - ať se daří

3 Janah Janah | Web | 27. prosince 2008 v 23:39 | Reagovat

Ó, jak ti závidím, žes to letos takto šalamounsky vyřešila :-) Já nebudu péct příští rok! Rodina je s tím srozuměna. Krabičky ve špajzu jsou více než zpola plné, a všem to už přestalo chutnat. Dnes jsme radostně pojídali čerstvé housky a chleba a po cukroví, které jsem splácala v potu tváře si nikdo ani nevzdychnul. Zanedlouho ho sežerou sousedovic slepice! A kvůli nim se přece za rok zase nestrhnu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama