Roger Tabor: 100 způsobů, jak rozumět vaší kočce

14. listopadu 2008 v 0:29 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Autor je tvůrce a průvodce pořady BBC o kočkách, takže avízovaných 100 klíčových aspektů života kočky, je zárukou kvality. V této knize najdete pokladnici informací, které někdy překvapí i zkušeného milovníka či chovatele koček. Přijdte kočkám na kloub.
Obzvlášť cenné je zde právě ono porozumění kočičímu vnímání, jejich světu. Hodně to pomůže například ve chvíli, kdy se svým chlupatým miláčkem budete řešit nějaký zlozvyk či nepříjemné chování. Dozvíte se tu jak funguje kočičí tělo, mozek, jaký mají způsob života, jak důležitá jsou pro ně teritoria, praktické informace o rodinném životě, koťatech, chovu, nemocech...

Dozvíte se, že pro všechno, co kočka dělá, existuje vždy velmi dobrý důvod. Dozvíte se, že kočičí vousy jsou dokonalým orgánem.


"Kořínek kočičích vousů sahá třikrát hlouběji do kůže, než je tomu u nejdelších chlupů. Tyto kořínky jsou uloženy v samostatných vazivových váčcích napojených na své vlastní velké vzpřimovače chlupů....V kořínku vousu jsou čtyři typy nervových zakončení, takže když se vous ohne, kočka dokáže přesně rozpoznat míru tlaku, jeho směr, ryclost a dobu trvání... Tyto vousy jí umožňují analyzovat pohyb a tvar kořisti, a dokonce i směr její srsti..."


Úžasný je i kočičí jazyk, zvýšené povrchové napětí, které poskytuje množství háčků na povrchu, umožňuje kočce nabrat více vody, než kdyby měla jazyk hladký. Jak je ta příroda dokonalá, lépe řečeno, stvořila kočku takřka k dokonalosti.A mnoho dalšího. Publikaci dokreslují skvělé fotografie, jejichž většinovým tvůrcem je sám autor Roger Tabor. Fotografie potěší každého milovníka koček, zejména svými kvalitními detaily.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama