Lékaři se už nebudou dovolenkovat zadara...

6. listopadu 2008 v 0:44 | čajovna |  Slabý čajík
V minulém týdnu odzvonilo lékařům! Tedy přesněji, těm, kteří s oblibou předepisují léky jistých společností a tyto společnosti je následně i s rodinami zvou na zájezdy zadara. A není to zájezd do Polska na trhy, ale pěkná relaxační dovča v zahraničí u moře...Pokud se tedy lékaři něco takového prokáže, hrozí mu 30.000,-Kč pokuta nebo až pětileté vyloučení z Lékařské komory. Mělo by to vychytralé lékaře a dozadečkuplazící se farmaceutické firmy odradit od jejich dosavadní činnosti. Otázka zní... Je to vlastně zas až tak špatné?


Ochrana pacienta je hezká věc, ale přiznám se, že mi zrovna tenhle lékařský hřích příliš nevadí. Rozhodně mi představa mého gynekologa válejícího se u moře vadí míň, než představa, že odflakuje lékařskou péči proto, že si připadá přetažený a přesčasy ve špitále mu nikdo nezaplatí. Lékaři v soukromém sektoru jsou na tom finančně lépe, to je pravda, většinou si nestěžují. Je tedy neetické, že vám lékař nabízí určitý lék ze zištných důvodů? Jestliže je to lék bez doplatku, může nám to být popravdě šumák.
Je-li to luxusní antikoncepce, která se od jiných liší jen výrazně vyšší cenou, může to být problém.
A tužka s nápisem Paralen a triko s nápisem Supradyn nebo tak porůznu, to mi opravdu nevadí, kdoví, jestli to nebude v druhé vlně také tvrdě trestáno...;-) Napadá mne, jestli to vlastně není jen čirá závist, že ostatní si musí dovolenou cvakat ze svého...
Vadí Vám to?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama