Klára a Jan Smolíkovi: Senzační reportáže Elvíry Pobrkané

5. listopadu 2008 v 0:30 | čajovna |  Knížky pro děti
Tato publikace navazuje na úspěšnou sérii v časopisu Mateřídouška. Elvíra Pobrkaná je zběsilá reportérka, která všemu přijde na kloub. Najdete tu 23 reportáží, každou protknutou mnoha úkoly, děti pak musí celé záhadě přijít na kloub sami. Nebude to vždy jednoduché, ovšem zpracování celého dílka pro děti je opravdu nápadité.

Elvíra se hned na začátku knihy má rozhodnout, čím bude. Pořád jen čte nebo sní o nějakých bláznivých dobrodružstvích… čím asi může taková osůbka být? Je to jasné, konkurz na reportérku úspěšně zvládne, i když pozor, bude u toho potřebovat pomoc dětí, a tak se hned pouští do první reportáže. Začínáme v Káhiře.

Taky zjistíte mnoho užitečných informací, například, zda náhodou není elév synonymum pro funkci vrchní uklízečky, poznáte ptáka kivi, historická letadla i traktory nebo zavítáte tajemství druhohorních ještěrů.

Hádanky, luštění…

Kniha obsahuje obrázky, které skrývají zajímavé a různorodé úkoly. Některé se opakují častěji, například dosazování slov místo obrázků, odečítání a přičítání písmenek nebo hledání nesmyslů v obrázcích, jiných je tu méně, ale kombinace je to skvělá. Úkoly jsou svižné, nenudí. Jen si nejsem moc jistá, zda by je zvládl šestiletý prvňáček, jelikož kniha je určena pro děti od 6 let. Tipovala bych to ještě na rok či dva odkladu. Pak se ovšem tato reportážní akční publikace stane tajemnou společnicí dětí nejméně na několik dlouhých večerů. Rozluštit všechny záhady nějakou dobu potrvá…

"Vyluštěte přesmyčky, abyste věděli, kolik kousků od každé dobroty únosce požaduje, a pomozte poshánět výkupné na celé dvoustraně."


A už nám na obrázku uvězněný lupič předkládá seznam výkupného. Bez něj to, milánkové, nepůjde…!
Marmelády v jazzovém klubu? Zní to možná divně, ale tato proprieta je pro rozluštění tamní záhady nadmíru důležitá.

Když si už nebudete vědět rady, v závěru knihy najdete řešení…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama