Ivona Březinová: Dárek pro Sáru

19. listopadu 2008 v 0:55 | čajovna |  Knížky pro děti
Na trhu je zajímavá knížka pro děti. Ivona Březinová ji napsala na již existující ilustrace Heleny Zmatlíkové. Její nezapomenutelné obrázky tak dál žijí svým vlastním životem, i když sama ilustrátorka bohužel již další nevytvoří. Dárek pro Sáru se podařil, a je již třetí knihou tvořenou na již existující knížky, Ivona Březinová předtím napsala Žofinku Ofinku a Rozpustilou ozvěnu. Jaký je Dárek pro Sáru?

Příběh nás zavádí do druhé třídy základní školy. Mezi dva kamarády, Marka a Sáru, vstoupí hned zkraje někdo nový. Libor, nový spolužák.

Zcela bez problémů ho ti dva přijmou mezi sebe a společně v jejich "minipartě" prožijí skvělý školní rok. Mají novou sympatickou paní učitelku, která se Sáře ze začátku roku příliš nelíbí, ale hned druhý den se všechno změní. Marek přinese do školy štěně a paní učitelka se nejen nezlobí, ale dokonce toho využije a celé vyučování je o psech. A my se s dětmi na to také podíváme, napíšeme si s nimi část jejich sešitových zápisků.
Text oživují části psané psacím písmem. Text je čtivý a přesně vystihuje dušičku dětí druhou třídou povinných...

Ilustrace jsou na každé dvojstraně, což je velmi užitečné, když si budete s dětmi knížku předčítat. Krásné obrázky Heleny Zmatlíkové nikoho neurazí a potěší na duši. Vždyť my sami si je pamatujeme třeba z Dětí z Bullerbynu nebo z Karkulína.
Dárek pro Sáru je dobrým čtením pro malé čtenáře a nejen pro druháčky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama