Africkou fialku jen tak něco nezahubí

18. listopadu 2008 v 0:17 | čajovna |  Rostlinstvo
Tahle něžná obyvatelka nejedné domácnosti a nejedné kanceláře pochází podle všeho z Tanzanie. Je to nenáročná rostlina, která vlastně nemá skoro vůbec žádné nároky na pěstování. Velmi lehce si z vašeho domova udělá domov svůj...


Všeho přesně s mírou, to je její krédo.
Co se týče teploty a světelných podmínek, bohatě jí stačí to, co nabízí váš domov. Tedy pokojová teplota, ovšem vyvarujte se raději průvanu či míst s velkými výkyvy teplot. Tolik tvrdí chytré knihy, ovšem často jsem viděla vesele a bujně rostoucí fialky za okny otevřenými do mrazu…pravda, nevím, zda byly tak veselé i po mém odchodu. Pravdou však je, že ji jen tak něco nezahubí.
Nejčastěji ji zahubí přemíra zálivky, nebo v méně častých případech, nedostatek zálivky. Stydím, se, takto jsem zahubila všechny své fialky, na které mi zbyla pouze vzpomínka ve formě těchto fotek. Takže zálivku střední a do misky pod květináčem. Voda na stoncích, srdíčku či na listech působí hnilobu.

Trochu kontraverzní je ještě poslední její nárok. Tedy vzdušná vlhkost. Má ráda vlhký vzduch, ale paradoxně nesnáší rosení, které ubližuje jejím chlupatým listům. Řešení je jednoduché, leč málokdo se k němu uchyluje. Miska s vlhkými kamínky blízko květináčků s fialkami. Není to však vůbec nutné, fialky vzkvétají ke kráse i bez vlhkosti….

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama