Aby vánoční hvězda dlouho kvetla

28. listopadu 2008 v 0:54 | čajovna |  Rostlinstvo
Chcete si letos koupit vánoční hvězdu? Můžete, je to snad již tradiční součást vánoční výzdoby bytu. Ale aby dlouho kvetla, je dobré splnit několik podmínek. Jen tak vám tento pryšec nádherný bude dělat milou společnost.1. Koupě
Při nákupu se dívejte na poupata. Barevné listeny nejsou květem, ač se to někdy říká. Květ je uprostřed a vy si vybírejte ty, které mají uprostřed jen několik napučených pupenů. Rozkvetlá hvězda má uprostřed již sytě žluté kvítky a taková rostlinka vám během krátké doby odkvete a barevné listeny opadají.
Samozřejmě rostlina musí být jinak zdravá, dobře olistěná a na zemině by neměla být plíseň.

2. Přenášení domů
Rostlinu po nákupu chraňte před chladem, aby nenamrzla. Neste ji dobře zabalenou.

3. Doma
Doma ji pak nechte na chladnějším místě, třeba v chodbě, aklimatizovat. Nepřenášejte ji hned na teplé místo. Na přizpůsobení ji stačí hodinka či dvě, až poté ji dejte tam, kde bude zdobit.

4. Správné místo
Vyberte ji správné místo, nemá ráda místa u topení, kde je příliš teplo a suchý vzduch. Světlé místo s rozptýleným světlem mimo dosah vysušujících radiátorů, to bude to pravé.

5. Nepřemokřete
Správná zálivka je základ. Vánoční hvězda pije celkem dost, takže ji budete muset zalévat nejspíš každý den. Ale nepřemokřujte, jinak mohou listy opadat.

6. Na noc spát
Na noc můžete hvězdu přenést do chladnější místnosti, značně tak prodloužíte její "trvanlivost"...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama