Vlasta Svobodová: Knížka pro malé čarodějky

6. října 2008 v 5:43 | ČAJOVNA |  Knížky pro děti

Úžasný příběh plný napětí doplněný úžasnými ilustracemi Miloše Nesvadby.
Pojďte se podívat do světa čarodějnic, vlků a Karkulek, kačerů Donaldů a sněhových královen…čeká tu napětí.


Holčička Valérie je úplně obyčejná, tak jako vy nebo já. A zcela obyčejně tráví čas u babičky.
Jenže jednou babička zaspí jedno ušmourané odpoledne a Valerie se vydá na půdu. Tam je tolik pokladů. Jen kdyby holčička tušila, že tam najde malou čarodějnici, která tam přistála po poruše koštěte. Jo jo, když se čarodějnicím porouchá koště, může se klidně stát, že přistanou ve světě lidí. A to se stalo černovlasé Pong Dej. Valerie tak má rázem novou kamarádku, která ji navíc pozvala do svého světa…

"Valerie neváhala ani chviličku. Přikývla. Pong Dej strčila koště pod šípkový keř, vytáhla z kapsy bublifuk a pyšně řekla: "Teď něco uvidíš. Takhle my teď létáme, když nejdeme do školy."
Foukla dvakrát, třikrát a vyfoukla velkou bublinu, která vypadala jako obrovský balón, který se leskl a hrál všemi barvami. "Pojď!" řekla jen a prošla teničkou blánou.
Valerie čekala, že to prskne, bouchne, že se ozve velká rána, jako když praskne nafukovací balónek, ale nic. Vůbec nic se nestalo. Vlezla tedy dovnitř za Pong Dej.
Bublina byla uvnitř měkká, teplá a krásná. Vznesly se do vzduchu. Bylo to nádherné. Protože bublina byla průhledná, viděly holčičky na všechny strany…"

A že to je svět zajímavý, ale také nebezpečný. Valerie pozná malého Bumbambuka, malého bratříčka Pong Dej, zvláštního pána se zvláštním jménem Čas Nečas a také spoustu postaviček z pohádek, jen se Sněhovou královnou se raději nesetkala, na poslední chvíli je zachránil Čas Nečas. Ovšem proč ne, vždyť on také celé to dobrodružství spískal.

S Knížkou pro malé čarodějky se podíváte také do čarodějné školy a tam to bude nadmíru zajímavé a hlavně nebezpečné. Jak to nakonec dopadne a jak dopadne setkání Valerie s Pong Dejinou maminkou, to už si musíte přečíst sami…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama