Pár kroků k úspěšnému focení portrétů

7. října 2008 v 8:34 | čajovna |  Domov
Pořídit hezkou fotku dítěte, zvířete či dospělého člověka je někdy kumšt. Stačí si však osvojit pár jednoduchých kroků a vaše fotky budou jako od profíka, ba co víc...ještě lepší.
Takže zásady jsou zde:

1. Nejen zepředu
Nebuďte ustrnuti jen na čelním pohledu. Zkuste tzv. "tříčtvrtní" pohled, tedy profil, při kterém jsou ještě vidět obě oči. Lichotivé a zajímavé. Hlavně u zvířat najednou zjistíte pozoruhodné úhly. Z tohoto pohledu, řekla bych, je nejkrásnější například kůň.
2. Pozadí je důležité
Rozhodně je důležité pozadí. Kolikrát se mi stalo, že podařený objekt pokazilo pozadí, rozhozené hračky, pohozená lžíce, hrníček, noha okolo jdoucí osoby nebo průhled do kuchyně, kde trůnil odpadkový koš. Prostě nejlepší je bílé pozadí, tedy zeď. Bezkonkurenčně nejbáječnější je však příroda, tam kiksy nehrozí. Tráva, stromy, zeleň nebo modř oblohy.
3. Foťte akci
Určitě foťte objekty v akci. Nikoliv známé "támhle se postav a řekni sýýýr". Těch toporných fotek snad máte plná šuplata. Kdokoliv, včetně zvířat se nejlépe fotí zabrané do činnosti. Hra, běh, dnešní fotoaparáty umožňují kvalitní fotky i za pohybu, takže směle do toho.
4. Detaily ještě detailněji
Pokud pro vás dosud byla fotka detailní cosi jako obličej a portrét, nebojte se a běžte ještě dál. Zkuste detail obličeje, detail očí, nosu, úst, ucha. Jemné okamžiky jsou prchavé a tyto detaily budou mít po čase sladký nádech. Detail kočičích očí je úžasný
Máte-li nějakou báječnou fotku, kdy se vám jakýkoliv portrét podařil, pošlete ji na cajovnaprozeny@centrum.cz a uděláme si malou výstavku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama