Nastává čas cibulovin

14. října 2008 v 0:55 | čajovna |  Rostlinstvo

Právě nyní je pravý čas pro výsadbu cibulovin do zahrady. Jen tak si totiž zajístíte pěkné jarní pokoukáníčko. Pokud nemáte zahradu, nezoufejte. I v truhlících a nádobách se dají dělat divy.
Vysazovat můžeme:
- narcisy
- bledule
- sněženky
- lilie
- puškinie
- sasanky
- ladoňky

- modřence
- sněženky
- krokusy
- talovíny
- kandíky
- okrasné česneky.... přesnější informace vám jistě dá ochotný zahradník, u kterého cibule koupíte.
Jaké jsou zásady správné výsadby?
Nejprve musíte pečlivě vybrat místo. Na jaře kvetoucí cibuloviny mají rády slunná místa, tam bohatěji a lépe kvetou. Vyhněte se zamokřeným místům, cibulky tam mohou hnít. Výjimka je možná u bledulí, ty mají rády lehce zabahněná a mokrá místa, takže třeba někde u rybníčku jim bude fajn. Sázíme do hloubky zhruba trojnásobku výšky cibulky a půda by neměla být hnojená. Půdu kolem lehce zkypříme a vegetační vrchol musí směřovat samozřejmě rovně nahoru.
V truhlíku a nádobách
Na dno nádoby či truhlíku dáme nějaký drenážní materiál, střepy či zahradnický keramzit. Dobře poslouží i obyčejný štěrk v nouzi hrubší písek. Kvalitní substrát je samozřejmostí a k dostání je i speciální na cibuloviny. Cibulky sázíme do stejné hloubky jako v zemi, tedy trojnásobku jejich výšky a lehce zalijeme. Udržujeme jen lehoučce vlhké, ne však mokré, cibulky by mohly začít hnít. Cibuloviny v nádobách pak zazimujeme bublinkovou fólií, slámou či jinou izolací, aby nepromrzla a nezmrly i cibulky. Na jaře pak počítáme s tím, že kvetou o něco dříve, než jejich zahradní kolegyně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama