Jeřáb nejen ptačí

29. října 2008 v 0:19 | čajovna |  Rostlinstvo
Možná si z dětství pamatujete na navlékání jeřabin na nitku. I dnes děti ve školce vyrábějí oranžové korálky a kterou maminku to nepotěší???
Jeřabina ale patří k léčivým rostlinám….


Charakteristika:

V přírodě najdeme dva poddruhy. Jeřáb ptačí pravý má zoubky na listech po celém obvodu čepele a jeřáb ptačí moravský má lístky mělce pilovité jen v horní třetině. Plody tohoto poddruhu jsou jedlé, sladkoplodé.

Zajímavým druhem jsou teplomilné oskeruše domácí, které rostou na jižní moravě. Plody tohoto jeřábu mají tvar maličkých hruštiček a prý se na naše území dostala společně s napoleonovými vojáky, kteří měli sebou tyto plody pro jejich protiprůjmové působení.

Kvete bíle v dubnu až květnu. Z oplodněných květů vznikají vznikají oranžové až červené malvičky
s 2-4 semeny uvnitř - jeřabiny. Sbírají se koncem srpna až v září.

Jeřáb ptačí i jeřáb ptačí moravský je strom, někdy i keř vysoký až 15 m s oválnou korunou, v některých křížencích i převislou. Též existují formy žlutoplodé, velkoplodé či jiné formy používané k dekoračním účelům. Vybírat můžeme z nepřeberného množství kříženců s ostatními druhy jeřábu ale i s hrušní, mukem nebo černoplodým jeřábem.

Rozšíření

Hojně roste ve světlých lesích, na stráních, často se vysazuje podél cest a silnic. Vyskytuje se v Evropě i Asii od horských poloh až po nížiny. Je to hodně odolný strom snášející i chemický spad, proto dobře roste i ve městech.
Ideálně ale roste na výživných, vlhkých půdách.

Ochrana

Není třeba zvláštní ochrany, jedná se o rozšířený a houževnatý strom.

Možné užití


Květy se sbírají v plném květu v květnu. Zajímavé je, že chemické složení květů se od složení plodů příliš neliší, ale květy se sbírají pro obsah látek podobným ženským hormonům. V homeopatické medicíně se uplatní při léčení nepravidelné menstruace či jiných menstruačním problémům.

Plody obsahují organické kyseliny, velké množství vitamínu C, glukózu, sorbit, glukózu, sorbózu, třísloviny, pektin, antokyany, silici, flavonoidy (mimo jiné i rutin), karotenoidy, silice a hořčiny. Sbírají se plně zralé, nepoškozené plody. Mají jemně jablečnou vůni a nahořklou svíravou chuť.
Mají protizánětlivé vlivy při zánětech močových cest.
Z plodů připravujeme likér, víno, šťávu, sirup a čaje, kandují se, připravují se z nich kompoty ke zvěřině, nebo je lze využít k výrobě octa.

Moravská odrůda jeřábu má větší sladké plody a pro kuchyňské využití se hodí více.

Působí žlučopudně a močopudně. Jsou léčivé a prospěšné již v malých dávkách.

Ale pozor! Čerstvé plody obsahují kyselinu parasorbovou a jiné látky, které mohou způsobit lehkou otravu spojenou s nevolností, bolestí hlavy. Dráždí totiž žaludek. Sušením a kompotováním se tato jejich nepříjemná vlastnost smazává. Sušením nebo varem se tato kyselina štěpí na netoxickou kyselinu sorbovou. Přesto se nedoporučuje konzumace většího množství plodů najednou.

Zdroj: časopis Zdraví říjen 2000, Lánská, Žilák: Jedlé rostliny z přírody

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama