Jennifer Lee Carrell: Vraždy podle Shakespeara

24. října 2008 v 0:27 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Tuhle tlustou knihu jsem dostala k narozeninám a ač mi opravdu dlouho trvalo, než jsem se k ní dostala, stálo to za to. Ty krátké chvíle před spaním jsem trávila ve společnosti Kate Stanleyové a dodnes si asi budu pamatovat ty části textu, při kterých jsem se snažila "začíst" počínající porod...Budete se divit, nešlo to :-) Ale zpět ke knížce. Čtení to je zajímavé, čtivé, ovšem trochu náročnější...


Takže to není žádná limonádka na plážovou deku, protože čtení textu vyžaduje trochu více soustředění. Je to kniha doslova nadupaná fakty ohledně tvorby Willama Shakespeara. Musíte si pamatovat, musíte vědět, jinak se v příběhu ztratíte. Spolu s hlavní hrdinkou, režisérkou Kate a jejími přáteli se vydáváme po stopách tohoto slavného dramatika. Stopy to jsou ale zaváté prachem a na cestě vyvstává mnoho otázek včetně té, která zneklidňuje nejvíc. Existoval vůbec William Shakespeare?
Zní to trochu jako historický román a popravdě se v určitých pasážích opravdu do historie podíváme, jsou to však chvilky krátké a pomíjivé, nikoho neunaví a příběh ze současnosti příjemně oživí.

Katina přítelkyně a dávná učitelka Roz zanechá své žačce tajemný medailonek a spoustu nevyřčených otázek a neodhalených odpovědí. Shakespeare a jeho tajemství však nezajímá jen Kate, ale také další osoby, které neváhají sem tam někoho připravit o život. Není tím nejkrutějším vrahem nakonec ten, který se jeví jako Katin i Rozin přítel? Vždyť Roz už je také mrtvá - rukou vraha... Při tomto strhujícím příběhu se nebudete nudit a pokud tvorbu Shakespeara neznáte, tady se dozvíte alespoň nutný základ. Nikoliv však nudný... Stejně čtivým způsobem jsou tu podána historická fakta....

"Překvapeně jsem se zarazila... Mathew pokračoval: "Byli postrachem prakticky všech Alžbětiných a Jakubových rádců, kteří je označovali za zrádce. Nepříjemná nálepka, ale jezuité ji snášeli s trpelivostí svatých. Doslova a do písmene. Počítám, že z nějakých deseti se doopravdy stali světci - poté, co je pro jejich víru pověsili, uvláčeli a rozčtvrtili."
"Proježíšekrista," vydechla jsem.
"Přesně tak," řekl Mathew. "Pro Ježíše Krista..."

Překvapivé, šokující odhalení stojí před Kate a jejími přáteli....

Mimořádně zajímavá je poslední část knihy, kde sama autorka popisuje trnitou cestu za vznikem této publikace a odhaluje, které informace jsou fakta a které jsou její fikce. Dlužno podotknout, že vzájemné smísení obého se Jeniffer Lee Carellové opravdu podařilo.

Opravdu perfektní čtení pro temné večery pod lampou...

Knihu v roce 2008 vydalo nakladatelství Domino.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama