Je čas sklízet křen

3. října 2008 v 7:30 | čajovna

Právě nyní můžeme sklízet dokonalý životabudič. Křen! Kdekdo ho má na zahrádce a považuje ho za plevel. Počátek podzimu je vhodná doba nejen na jeho sklizeň, ale i na jeho využití, hlavně v boji proti nachlazení a pro posílení imunity.


Důležitá je půda
Málokdo ví, že křen sice není náročný na živiny a kvalitu půdy, přesto jisté požadavky má. Nejlépe se mu daří v hlinitopísčitých půdách, kde tvoří silné a šťavnaté kořeny s jemnou chutí. Máte-li ho v suché a chudé půdě, pak bude tvořit jen slabé kořínky s velmi palčivou chutí.

Podzimní sklizeň
Křen vykopeme, silné kořeny odřízneme a můžeme je uložit do písku ve sklepě či v chladné a vlhčí místnosti, kde vydrží řadu týdnů a někdy dokonce měsíců. Slabé výhonky můžeme rovnou vysadit do půdy, kde na jaře opět vyraší, nebo je také založíme do písku a s výsadbou počkáme až na jaro.

Proti nachlazení
Křen obsahuje mnoho antibiotických složek a tak se hodí při nachlazení. Dále ho využijeme i při trávicích potížích, ovšem pozor! Nepřežeňte to, protože jinak vám naopak žaludek podráždí. Můžeme si ho nastrouhat na chléb s máslem, nebo ho nastrouhaný zasypat cukrem a využít vzniklou šťávu jako sirup proti nachlazení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama