Holandsko je zemí labužníků

9. října 2008 v 6:47 | čajovna |  Vaření, recepty
Možná znáte Holandsko především jako zemi tulipánů, voňavých hyacintů a lahodných sýrů. Jsou to příjemné představy a věřte, že kdo Holandsko navštíví, okouzlí ho nejen sýry a květiny, ale především milá a přívětivá povaha zdejších lidí… a také tím, že zde snad každý jezdí na kole. Holandsko je prostě čistou a krásnou zemí.


Skromný a přepychový život
Lidé tu žijí celkem skromně a vlastně úplně jinak než u nás. Ačkoliv úředním jazykem je zde holandština, téměř všichni se zde domluví anglicky, takže cizinec nemá příliš komunikačních problémů. Zmínila jsem příjemnou povahu lidí, to sice ano, ale většinou nečekejte přehnanou vřelost k cizím lidem a cizincům, otevřenost hledejte spíše v jejich rodinných vztazích. Holanďané velmi lpí na dobrých a slušných vztazích v rodině a to se někdy odráží i v jídle.

Někdo je nepovažuje za přílišné labužníky, jídlo považují spíše za nutnost, než za nějaké rozplývání smyslů a v kuchyni si hospodyňky počínají velmi šetrně. Ale v tom je možná krása a půvab, který jim někdy při pohledu na naše popelnice a peněženky můžeme závidět. Pro holanďany je prostě práce důležitější než jídlo.

Sýr jako další člen rodiny
Bochník sýra je totiž tím nejcennějším v domácnosti, už jen výrobě je věnována maximální péče a následně v domácnosti také. Je to národní pokrm a podle toho je s ním také zacházeno, jeho kvalitu určuje druh, stáří a samozřejmě se odráží v jeho ceně. Gouda tvoří skoro polovinu celkové produkce sýrů, dále zde najdeme jiné polotvrdé druhy sýrů, brie sýry a sýry ve tvaru cihly, prostě jakékoliv. Každé ráno na holanďany čeká jejich bochník sýra, ze kterého si všichni speciálním strouhacím nožem krájí plátky. Užije se i v dalších chodech, sýry se používají do polévek, do rýžových pokrmů, smaží se v kombinaci s uzeninami či masem. Prostě sýr je požitek, kvůli kterému se vyplatí tuto zemi tulipánů navštívit, doporučuji zajít si do speciální prodejny sýrů, nebudete vědět, kam se dívat dřív.

Tyto tvrdé bochníky sýra se většinou rozdělují na tři kategorie:
1) jong - mladé sýry, nejméně zralé, nejlevnější
2) belegen - sýry středně proleželé, považovány za velmi kvalitní
3) oude - zrají často více než rok a tomu odpovídá i jejich chuť i cena

Vyloženou specialitku tu snad ani nenajdete, kuchyně je tu velmi rozmanitá a každá rodina má své oblíbené speciality. Možná vás překvapí, že holanďané velmi milují smažená jídla, různé masové kuličky obalené ve strouhance, ačkoliv maso jinak k tradicím nepatří. Bohužel je to import a smažená jídla se zde rozmáhají stejně jako fritované hranolky.

Trošku převrácený režim?
V Holandsku může českého jedlíka nepříjemně překvapit na naše zvyklosti až příliš lehký oběd. Děti ve školách, zaměstnanci v práci, ti všichni si místo oběda přinesou z domu obloženou bagetu či sendvič (jak jinak, než sýrem, šunkou či vajíčkem) anebo nějakou tu smaženou pochoutku. Dokonce zde děti ani nemají školní jídelny a obědvají někdy i se svými učiteli ve třídě. A je to oblíbená chvilka, chvilka pro příjemný rozhovor, na který třeba naše české děti nemají čas ani příležitost.

Holandské kakao je vyhlášené
Kromě sýrů nesmíme zapomenout na holandské kvalitní kakao a čokoládové delikatesy. Pokud se zde ubytujete v hotelu, dostanete k snídani jako pozornost výborný kousek zdejší čokolády. A máte-li i nadále mlsný jazýček, vyzkoušejte třeba sladké višňové či vaječné likéry, jsou totiž vynikající.

V koření nemají příliš fantazie
Samozřejmě holanďané znají pestrou paletu koření, podobně jako my, ale stejně jako češi milují majoránku a kmín, holanďané milují skořici a muškátový oříšek. Dokáží ho citlivě vkomponovat téměř všude. Nejen do sladkých jídel, ale i do slaných. Hodně se zde jí rýžová jídla, jen o málo méně žito, oves, pohanka a různá pečiva. Kuchyně je ovlivňována španělskými vlivy, takže pokud máte rádi tradiční španělská jídla, bude vám chutnat i v Holandsku.

Ryby? Milují je…
Holandsko má k dispozici moře a tak zde najdete i mnoho rybích specialit, solené, uzené či marinované ryby jsou zde v mnoha variantách. Zdánlivě nevýrazné úpravy ryb, jako například matjesy se zde servírují s ochucenými omáčkami, křenovými či s exotickým kořením. Typický je třeba harink, naložený slaneček s cibulí.

Doušek Holandska i pro nás…
Chcete zkusit něco jednoduše holandského? Zkuste jejich kávu. Bude vonět jak jinak - skořicí. Vaši oblíbenou kávu připravte dle návodu, přidejte smetanu, cukr a špetku skořice. Hotovo!
A máte-li chuť na sýr, pak se pozorně podívejte kolem sebe, u nás se začínají specializované obchody s holandskými sýry úspěšně rozmáhat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama