Eduard Petiška: Bylo jednou jedno loutkové divadlo

20. října 2008 v 8:51 | čajovna |  Knížky pro děti

Bylo jednou jedno loutkové divadlo a v tom divadle... a už se rozjíždí několik báječných příběhů. Víte vůbec, že takové dětské loutkové divadlo je živé? Loutky nemusí čekat na děti, až se vrátí od babičky a mohou se zabavit samy.
Kašpárek s koníčkem vyjedou na běžnou projížďku, jenže všechno se to nějak semele...

Potkáte tu všelijaké postavičky, loupežníky, čerty, princeznu, čarodějnici, Škrholu, pana knížete, krejčího, ale také babičku s Červenou Karkulkou. Tentokrát je však nebude jíst vlk a vlka párat myslivec, ale, víte, co dělají, když zrovna nehrají s dětmi svoji pohádku?

" Bylo jednou jedno loutkové divadlo
a v tom loutkovém divadlestála v lese chaloupka. V chaloupce bydlela babička. Byla to babička Červené Karkulky. Babička s Karkulkou hrály spolu pohádku, kterou jistě všichni znáte. O vlkovi, babičce, Karkulce a myslivcovi a jak to nakonec všechno dobře dopadlo.
A když babička s Karkulkou nehrály pohádku O Červené karkulce, tak si povídaly. Babičky dovedou moc hezky vyprávět. Anebo si Karkulka hrál a s babičkou na schovávanou. Anebo s ní hrála na rýmovanou. Že nevíte, co to rýmovaná je? To je taková hra..."

...a to už si musíte přečíst sami. Knížka je útlá, ale milá a krásná. Rádi se k ní budete vracet a to i díky ilustracím Heleny Zmatlíkové, každá stránka je olemovaná krásnými obrázky, takže z ní číst, to je čirá radost.
Eduard Petiška připravil milý příběh, který zaujme čtenáře od 5 let, ale myslím, že i mladší...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama