Dostálová, Branam: Angličtina pro pokročilé samouky

10. října 2008 v 0:40 | čajovna |  Knížky pro ostatní
Dodala bych, že kdo je pokročilým samoukem, toho obdivuji. Není to totiž zrovna častý jev. Samouk je člověk, který má největší pravděpodobnost, že se svým samoučícím samomučícím studiem praští co nevidět. O to víc mě zajímala tato učebnice. Je v něčem lepší? Odpověď - ano je, je skvělá, skvělá pro "věčné začátečníky"

Najdete tu návod k učení, ke způsobu práce a to je základ úspěchu. Doporučuji dodržet, nepřeskakovat nic, a už vůbec ne čtený text. K učebnici je totiž přiloženo CD, které vám nahradí lektora, mluva je příjemná a dobře srozumitelná, předěly jsou sice výrazné, ale budiž, nevtíravé, a hlavně si dle čísel a přesných popisků v učebnici můžete ihned i na CDéčku nalistovat patřičnou pasáž.
Učitele nahrazuje také klíč, který naleznete, jak jinak, v zadní části učebnice. Můžete si tak porovnat své znalosti se správnými odpověďmi. Mimo jiné zde nalezenete i anglicko-český slovníček použitých slov a tabulku nepravidelných sloves.

Jednotlivé lekce mají následující strukturu:
1. Článek 1
2. Slovní zásoba 1 (týká se článku)
3. Gramatika
4. Článek 2
5. Slovní zásoba 2
6. Rozhovor (také neodchází od články probíraných témat)
7. Cvičení

Některé lekce jsou opakovací, mají rozsáhlejší cvičení a jeden článek navíc.

Na závěr bývá ještě zajímavost. Není to jen zajímavost jazyková, ale dozvíte se třeba univerzální "záchranářské číslo", které se užívá ve Velké Británii, zavoláte jím polici, hasiče i záchranku.

Angličtina pro pokročilé samouky je opravdu knihou, u které vydržíte. Pokud jste se anglicky učili naposledy ve škole, nebo se stále nemůžete vymanit z tzv. "základů", zkuste to. Rozhodně vám osvěží znalosti a některé ještě navíc přidá. Hodně štěstí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marketa Marketa | E-mail | 25. května 2016 v 23:23 | Reagovat

Dobrý den, nevíte prosím kde by se tato kniha - angličtina pro pokročilé samouky od fragmentů dala ještě obstarat? Všude na internetu je již vyprodaná- mám první díl a jsem s nim nad míru spokojena. Děkuji Marketa Markova

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama