Co bychom se mohli naučit od koček?

15. října 2008 v 4:04 | čajovna

Kočky přinášejí do domovů klid a mír. A taky akci, když se jim tedy chce. Čím déle však žijeme s naší britskou lady, tím více mám pocit, že to jen tak. Že ty kočky v lidských rodinách a smečkách mají důležitou, leč podceňovanou fuknci. Máme se od nich něco naučit. Že by?

V podstatě celou jejich životní filozofii.
Obrovský klid.Ten jim závidím. Kočka zůstává po většinu života ledově klidná, a lidé se neustále honí za kdečím a kdekým a klid je jim už zcela vzdálený. Vlastně ani na ty Vánoce, což by měly být svátky klidu a míru...
Nadhled nad naprosto vším. Podezírám kočičí plémě, že zná tajemství zenu, že vědí víc, než my všichni ostatní a podle toho taky žijí. Užívají si život v každé chvilce a ten nadhled a ledový klid...
Spavost. Ne že bych někdy nebyla spavá jako ta naše chlupatina, ono to ale s dětma v bytě moc nejde. Schopnost usnout i v maximálně rámusícím prostředí, to je ovšem obdivuhodné a umí to jedině kočky, které podle příruček prospí až 16 hodin denně.
Dostatek energie. Není divu, když tak dlouho spí, že? Přesto je kočka schopna nastartovat z plného spánku do plné akce takřka ve vteřině.
Hravost. Ou, co k tomu říct? Kéž by nám dospělým zbylo trochu dětství...
Eleganci v každém pohybu. Kočka je kočka a ne nadarmo se krásné a ladné ženě říká kočka. A té opačné machna kachna. Kočky mají eleganci od přírody a to je to, co nás tolik přitahuje.
Klid po jídle. To je nejdůležitější bod. Kočky dobře vědí, že po jídle se nemá hned začít pracovat, honit se, běžet tam či tam. Po jídle se má odpočívat. Pak se divíme, že nás bolí žaludek, že?

Tak se zas někdy podívejte na svoji kočku, až bude provozovat své denní činnosti. Ladná a krásná... Není na ní něco k poučení?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama