Už z vás v hypermarketu udělali zloděje?

26. září 2008 v 13:26 | čajovna |  Silný čaj

Je to jednodušší než facka. Rádoby ochranka je aktivní a stačí nějaký omyl, falešné nařčení či neodkódované zboží z jiného obchodu a problém je tu. Už vás vedou jako parádního zloděje...

Rozhodně to není situace příjemná, nemusí vás zrovna po boku namachrovaného macha v jakési uniformě "security", vidět někdo známý, ale přece. Zvědavé, přející či soucitné pohledy okolních nakupujících musí být děsné. Pokud máte svědomí čisté, je pravý čas se bránit.
Pamatujte si jednu jedinou zásadu:
Ze zákona nemá právo ochranka jakkoliv nahlížet do vašeho soukromí (ani pokladní ne), takže šacování kapes,kabelek a tašek je protiprávní. Trvejte na zavolání policie, až policista vás může o ukázání obsahu kabelky požádat.
Někdy ovšem pomůže jen vaše trvání na policistech a ochranka přestane být otravná. Máte-li neodkódované zboží, budiž. Víte o něm a omyl snadno vysvětlíte, samozřejmě s účtenkou od tohoto zboží. Nemusíte být tak hrdí, že neukážete své čisté svědomí, ale přece jen. Stojí za to vědět, jak to doopravdy je.
Nejhůře na tom jsou baťůžkáři a matky s kočárky. Tyto dvě skupiny nakupujících jsou podezřelí, protože do báglu a dítku pod peřinku se náramně krásně krade...prý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama