Jiří Šandera: Hurá do školky

29. září 2008 v 0:02 | čajovna |  Knížky pro děti

Pokud jste maminka školkou povinného, pak je tohle ta pravá knížka pro vás. Útlá knížka je příjemná na dotek i na poslech.
O tom, že ve školce je to prima! Tak zní podtitul publikace, kterou umně ilustrovala Veronika Čtverečková. Obrázky jsou milé a něžné, dětem se líbí. Jsou na každé stránce, což je veliké plus ve chvíli, kdy dítěti čtete v postýlce a ono se chce dívat na obrázky.

Dětem se zalíbí i text, příběh malé Kačenky, která jde první den do školky.

Uvidíte, že ve školce je to opravdu prima. Představte si, že ve školce je to dokonce zajímavější, než si dovedete představit. Jsou tu mluvící věšáčky, židličky, hračky, dokonce mluví i postavený sněhulák. A ten jídelní lístek? O jakou zábavu se Kačence postará tak obyčejný list papíru?

"Ani se děti ve školce nenadály a byl tu sníh. Přivezl ho, jako každým rokem, svatý Martin. Tentokrát však nepřijel na svém bělouši, nýbrž v moderní bílé lokomotivě, která za sebou táhla bílé vagóny…Opravdovský Mikuláš, skuteční čerti a praví andělé měli přijít právě tento den. Paní učitelka to dětem oznamovala podivným vážným hlasem. Kačence se zdálo, že se jí hlas dokonce trochu třese. Že by se paní učitelka bála čertů?"

Jak nakonec ta návštěva Mikuláše ve školce dopadne? Výborně, to prozradím. Hlavně malinko závidím, že už nejsem malý školkáček…achjo. V téhle školce by se mi určitě líbilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama